fesbuk, omegle

Omegla – Omegla nedir? Kameralı sohbet ve chat.

Omegla sitesi bir kameralı chat sistemidir. Fakat diğer kameralı sitelerden farkı bu sitede rastgele kullanıcı cıkıyor karşınıza. Yani konuşacağınız kişiyi seçme şansınız yok. Bu da demek oluyor ki yaprak topalak herşey çıkabilir karşınıza.
Bizim sitemiz ise Omegla sisteminin biraz daha gelişmişi, yani hem rastgele chat yapabiliyorsunuz hemde özellikle kullanıcı seçerek onlarla kamerada sohbet edebiliyorsunuz. Omegla aslında Omegledir fakat yazım yanlışlığından diye omegla diye yazanlarımız olabiliyor.

Omegla’da dikkat etmeniz gereken bir husus var, buda vandetta vb maskeler giymiş şahıslar, öyleleri karşınıza çıkarsa konuşmak yerine hemen başka birisiyle konuşma başlatın. Aksi taktirde videonuz çekilebilir. Böyle işsiz güçsüz amele takımının video çekip sosyal paylaşım sitelerinde paylaştığı gerçeğini göz ardı etmemelisiniz. Fesbuk ‘da bile bu tür paylaşımlarla karşılaşabiliyoruz ne yazıkki. Neyse uzun lafın kısası sitemizde sohbet etmek istiyorsanız eğer, tek yapmanız gereken yukarıdaki kameralı sohbete giriş kısmına tıklamak.

Kameralı sohbet denince ilk akla gelen Omegla sisteminin nasıl çalıştığı hakkında herkesin az veyahutta çok bilgisi vardır. Omegla sistem olarak rastgele kameralı sohbet mantığının çalışır hale gelmişidir.

Kameralı sohbete başladığınız an, karşınıza sürekli dilerseniz Dünya genelinde dilerseniz de sadece Türkiye genelinden ve Türkçe konuşan insanları karşınıza getiriyor. Bunun sonucunda karşınıza çıkacak olan insanın cinsiyetini belirleme şansınız olmuyor, yani erkek çıkma ihtimali olduğu gibi bayan çıkma ihtimali de var.
Omegla da belirli bir süre konuşma zorunluluğu olmaması sebebiyle, karşınıza çıkan kişinin cinsiyetini beğenmezseniz sohbet etmekden vazgeçebiliyorsunuz. Tabiki sadece cinsiyet ile sınırlı değil, hoşlanmadığınız, gözünüzün tutmadığı insanlarla da hemen sohbeti bırakıp yeni simalar ile sohbet etmeye başlayabiliyorsunuz.
Omegla sistemi konusunda uyarmak istediğim bir hususta, vandetta vb maske ile karşınıza çıkan insanlar. Onlara dikkat edin, çünki onlar konuştukları kişilerin video kaydını alıp, sosyal paylaşım siteleri, youtube vb yerlere atarak sizinle adeta dalga geçiyor ve başkalarının da dalga geçmesine sebep oluyor.
Bizim sitemizde Omegla ‘nın biraz daha düzeyli ve düzenli olan şeklidir. O tür sistemlerden farkımız, bizde rastgele konuşma seçeneğinin yanısıra birde dilediğin kişiyle özelde konuşma seçeneği de olması. Yani istediğiniz birisini özel muhabbete çağırarak detaylı olarak tanışabiliyor ve bu esna da kameralı sohbette yapabiliyorsunuz. Omegle

Omegla üyeliksiz ve %100 ücretsiz rastgele chat servisi. Omegla alternatifi olan bu site üzerinden Türkiyeye özel ve Türkiye’nin her yerinden giren kullanıcılarına ücretsiz ve üyeliksiz olarak, rastgele yazılı, görüntülü ve sesli chat hizmeti veren bir sitedir. Omegla chat servisimiz sayesinde rastgele olarak ister yazılı isterseniz de görüntülü ve sesli chat yapabilir ve yep yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.. Ayrıca; rastgele sohbetin yanısıra, istediğiniz kişiyle özelde chat yapma şansınıda sizlere sağlıyoruz. Umuyoruz ki bu yeniliğimizi beğenirsiniz.

Kullanımı : Öncelikle üst kısımdaki Kameralı sohbete geçiş resminin bulunduğu bağlantıya giriyorsunuz. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan Lütfen bir nick giriniz bağlantısı üzerinden yeni rumuzunuzu belirleyin. Bağlan butonuna bastıktan sonra yepyeni eğlenceli sohbetin içine düşmüş olacaksınız. Girdiğiniz odada, kameranızı açmak için sağ bölümdeki Web Kamera sekmesinin altından kameranızı seçersiniz. Genel sohbet olayı var birde, onu da anlatayım daha fazla sıkmadan sizi yeni insanlarla tanışmakla başbaşa bırakayım. Genel sohbette eskiden irc sohbetlerde olduğu gibi chat ortamında sohbetler dönüyor orayı da kullanabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz, yeni arkadaşlıklar sizi bekliyor.

Kaynak Linki : http://www.zoosk.gen.tr/omegla

Yasal uyari: Sitemizin omegle, random chat, feysbuk ve fesbuk markalari ile hicbir alakasi bulunmamaktadir arkadaşlık sitesidir. Site Yazarı Google +: Cansu Sarı Gizlilik Politikası